برگزاری برنامه آموزشی تاثیرات بیولوژیکی اشعه بالای صحت، جامعه و محیط زیست در تالار شفاخانه اندراگاندی (صحت طفل)

aaehc-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۱۱ - ۱۴:۵۳
داکتر صاحب شاکر

کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان مطابق به پلان و سلسله برنامه های آموزشی خویش، امروز سه شنبه مورخ ۱۱ سرطان سال جاری برنامه آموزشی یک روزه را تحت عنوان تاثیرات بیولوژیکی اشعه بالای صحت، جامعه و محیط زیست در تالار شفاخانه اندراگاندهی (صحت طفل) برگزار نمود، این برنامه که توسط محترم داکتر سبحان الله شاکر متخصص تطبیق تکنالوژی هستوی در طب ارایه میگردید. تاثیرات تصادفی دیترمنستیک تشعشع، مقدار دوز نارمل شعاع برای مردم عامه (که از یک ملی سیورت بیشتر نباشد.) و  برای کارمندانیکه به شعاع سر و کار دارند واضح ساخته شد.

محترم داکتر شاکر میگوید. ما در محیطی زندگی میکنیم که به هیچ شکل از تاثیرات شعاع یا Radiation محفوظ نمیباشیم حتی از مواد غذایی مانند کیله که دارای پوتاشیم ۴۰ است الی مواد های صنعتی.

قابل ذکر است در جریان این برنامه آموزشی به سوالات متخصصین پاسخ های قناعت بخش ارایه گردیده و برای کارمندان شفاخانه های که با وسایل طبی از قبیل اکسری، سی تی اسکن و پروسیجر های انجیوگرافی در چارچوب دولت مصروف خدمت اند وعده توزیع رایگان دوزیمتر ها  داده شد.

برمانه متذکره بعد از سپاس و قدردانی مسؤلین دیپارتمنت انکولوژی شفاخانه صحت طفل از ارائه این برنامه آموزشی و توزیع دوزیمتر ها که عنقریب صورت خواهد گرفت اختتام یافت.

 

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۰ - ۹:۴۷
Background image

اطلاعیه

به تاسی از مصوبه جلسه شماره (2) مورخ 8 حمل 1399 کابینه جمهوری اسلامی افغانستان و به استناد جز (1) ماده دهم طرزالعمل تنظیم رژیم کاری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری (کوید 19) در ادارات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۲
Background image

برنامه اگاهی دهی ویروس کرونا به کارمندان اداره انرژی هستوی افغانستان دایر گردید

برنامه اگاهی دهی ویروس کرونا به تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ از طرف ریاست منع سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی در تالار اداره انرژی هستوی به کارمندان این اداره دایر گردید.

در این برنامه محترم انعام. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۵:۱۶
Background image

تجلیل از هفته تصویب قانون اساسی دراداره انرژی هستوی

طی محفلی که درمقر اداره انرژی هستوی به روز شنبه ۵ دلو۱۳۸۹ برگزار گردید، ازهفته ملی تصویب قانون اساسی افغانستان تجلیل بعمل آمد.

افغانستان از یک قرن به این سو دارای چندین قانون اساسی. . .

بازگشت به خبر