پریزنتیشن پالیسی افزایش مشارکت زنان درخدمات ملکی به مقامات و کارمندان اداره کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان ارایه گردید:

aaehc-af
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۱۰:۳۲
پریزنتیشن پالیسی افزایش مشارکت زنان درخدمات ملکی به مقامات و کارمندان اداره کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان ارایه گردید:

این پریزنتیشن توسط عزیزه بزگر آمره حمایت از حقوق زنان به تاریخ ۱۶/۴/۱۳۹۸ در رابطه به پالیسی افزایش مشارکت زنان، در چوکات خدمات ملکی ارایه گردید.
در این برنامه محترمه عزیزه بزگر به شناسایی مشکلات، مراحل استخدام، تقرر خانم ها در بست های کلیدی، ظرفیت سازی، مصئونیت در محل کار، هماهنگی با ادارات مختلف صحبت نمود.

در رابطه به شناسایی مشکلات و تحلیل وضعیت: تحلیل وضعیت زنان در وزارت خانه ها و اداره مربوطه، شناسایی موارد مرتبط به پالیسی ها، تعیین ارقام دقیق زنان در اداره به تفکیک بست، برنامه های آگاهی دهی در سطح اداره بخصوص برای کارکنان ذکور با همکاری پالیسی انکشافی معلومات ارایه گردید.

هدف اصلی انکشاف پالیسی: فراهم آوری سهولت های ممکنه برای زنان، تامین محیط کاری مصؤن، تشویق و افزایش مشارکت زنان در اداره خدمات ملکی، که در رابطه به شناسایی بست های خالی وزارت خانه ها و ادارات، آگاهی دهی، ترتیب پلان استخدام منابع بشری حساس از نگاه جندر بوده است.

در این پالیسی استخدام زنان در تشکیل وزارت خانه ها و ادارت دولتی گزینش بیشتر زنان در استخدام و تفویض (5) نمره امتیازی به هدف افزایش زنان در چوکات کارکنان خدمات ملکی و ایجاد هماهنگی، زمینه سازی برای زنان در ایفا وظیفه و ایجاد فضای مناسب مصاحبه (دوستانه و دور از فشار های روانی برای زدودن ترس و نگرانی در زنان) معلومات داده شد.

در اخیر این برنامه محترم دوکتور طاهر شاران رییس عمومی بورد اجرائیوی و تخصصی کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان در رابطه به ایجاد فرصت های کاری در اداره کمیسیون عالی انرژی اتمی برای طبقه اناث صحبت نموده و گفتند ما باید به جای کمیت به کیفیت توجه کرد و به این اساس میتوان خود را با جهان برابر کرده تا بتوانیم به یک مسیر درست حرکت نمایم.

تازه ترین خبر

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳ - ۲۱:۲۶
Background image

تفاهم‌نامه همکاری علمی- تخنیکی میان اداره انرژی هستوی و پوهنتون کابل

عصر روز دوشنبه مورخ ۲جدی ۱۳۹۸، طی یک نشست رسمی با حضور داشت محترم دکتور طاهر شاران رئیس عمومی اداره انرژی هستوی و محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و مشاور ارشد رئیس جمهور. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۱ - ۹:۵
Background image

وضیعت سرطان در افغانستان

گردهمایی که تحت عنوان وضیعت سرطان در افغانستان توسط نهاد مبارزه با سرطان بروز چهارشنبه ۲۰ قوس سال جاری در قصر مرمرین برگزار گردیده و در آن جمعی از شخصیت های دولتی نهاد های ملی و بین. . .

شنبه ۱۳۹۸/۹/۱۶ - ۱۲:۳
Background image

گزارش سفر محترم دکتور طاهر شاران و محترم قدم علی سلطانی به کشور مالیزیا

به تاریخ ۱۱-  ۱۵ قوس ۱۳۹۸، محترم دکتور طاهر شاران  رئیس عمومی اداره انرژی هستوی و محترم قدم علی سلطانی رئیس تطبیق تکنالوژی هستوی بنابر همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی(IAEA) و  به. . .

بازگشت به خبر