دریافت 43 قلم وسایل و تجهیزات لابراتواری را از کمک های بلاعوض مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی (ISTC) با حمایت مالی اتحادیه اورپا

aaehc-af
شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۱:۹
دریافت 43 قلم وسایل و تجهیزات لابراتواری را از کمک های بلاعوض مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی (ISTC) با حمایت مالی اتحادیه اورپا

کمسیون عالی انرژی اتمی به تعداد 43 قلم وسایل و تجهیزات لابراتواری را از کمک های بلاعوض مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی (ISTC) با حمایت مالی اتحادیه اورپا دریافت نموده است. مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی پروژه مصؤنیت حیاتی در بخش تحفظ و مصئونیت مواد کیمیاوی ، بیولوژیکی و رادیو نیوکلیر را تحت نام EU CBRN COE PROJECT (P53)  برای کشورهای آسیای میانه تطبیق می نماید و یکی از اهداف این پروژه تمویل و تجهیز لابراتوارهای کمسیون عالی انرژی اتمی ، وزارت صحت عامه و لا براتوارهای تحقیقاتی وترنری با وسایل و تکنالوژی مدرن میباشد.  ریاست محترم عمومی انستیتیوت ملی صحت عامه منحیث فوکل پاینت درتطبیق و تسهیل پروژه فوق نقش داشته و کمیسیون عالی انرژی اتمی ازهمکاری های وزارت محترم صحت عامه و به ویژه انستیتیوت ملی صحت که در تطبیق پروژه فوق همکار این کمسیون بوده اظهار سپاس و قدردانی نموده و آرزوی تدوام همکاری در این پروژه را دارد.

قابل یاد اوری است که با تکمیل شدن کار لابراتوار ریاست منع سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی  در تعمیر جدید کمیسون عالی انرژی اتمی کارها ی لابراتواری و استفاده از وسایل و ماشین آلات فوق عملاً آغاز میگردد. لابراتوار ریاست منع سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی یکی از بروز ترین و مجهز ترین لابراتوار در بخش تشخیص سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی در سطح کشور در نظرگرفته شده است که زمینه تحقیق را برای متخصصین ، محققین ، پوهنتونها ونهاد های علمی را مساعد میسازد.

تازه ترین خبر

پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۷ - ۹:۱۴
Background image

پیام تسلیت

با کمال تاسف و تاثر همکار عزیز مان محترم وحیدالله صافی مدیر جوازنامه های ریاست تطبیق تکنالوژی هستوی کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان در اثر بیماری ناگهانی دار فانی را وداع گفته و رحلت. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۶ - ۱۰:۳۲
Background image

پریزنتیشن پالیسی افزایش مشارکت زنان درخدمات ملکی به مقامات و کارمندان اداره کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان ارایه گردید:

این پریزنتیشن توسط عزیزه بزگر آمره حمایت از حقوق زنان به تاریخ ۱۶/۴/۱۳۹۸ در رابطه به پالیسی افزایش مشارکت زنان، در چوکات خدمات ملکی ارایه گردید.
در این برنامه محترمه عزیزه بزگر به. . .

بازگشت به خبر