دریافت 43 قلم وسایل و تجهیزات لابراتواری را از کمک های بلاعوض مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی (ISTC) با حمایت مالی اتحادیه اورپا

aaehc-af
شنبه ۱۳۹۸/۳/۱۱ - ۱۱:۹
دریافت 43 قلم وسایل و تجهیزات لابراتواری را از کمک های بلاعوض مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی (ISTC) با حمایت مالی اتحادیه اورپا

کمسیون عالی انرژی اتمی به تعداد 43 قلم وسایل و تجهیزات لابراتواری را از کمک های بلاعوض مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی (ISTC) با حمایت مالی اتحادیه اورپا دریافت نموده است. مرکز بین الملی ساینس وتکنالوژی پروژه مصؤنیت حیاتی در بخش تحفظ و مصئونیت مواد کیمیاوی ، بیولوژیکی و رادیو نیوکلیر را تحت نام EU CBRN COE PROJECT (P53)  برای کشورهای آسیای میانه تطبیق می نماید و یکی از اهداف این پروژه تمویل و تجهیز لابراتوارهای کمسیون عالی انرژی اتمی ، وزارت صحت عامه و لا براتوارهای تحقیقاتی وترنری با وسایل و تکنالوژی مدرن میباشد.  ریاست محترم عمومی انستیتیوت ملی صحت عامه منحیث فوکل پاینت درتطبیق و تسهیل پروژه فوق نقش داشته و کمیسیون عالی انرژی اتمی ازهمکاری های وزارت محترم صحت عامه و به ویژه انستیتیوت ملی صحت که در تطبیق پروژه فوق همکار این کمسیون بوده اظهار سپاس و قدردانی نموده و آرزوی تدوام همکاری در این پروژه را دارد.

قابل یاد اوری است که با تکمیل شدن کار لابراتوار ریاست منع سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی  در تعمیر جدید کمیسون عالی انرژی اتمی کارها ی لابراتواری و استفاده از وسایل و ماشین آلات فوق عملاً آغاز میگردد. لابراتوار ریاست منع سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی یکی از بروز ترین و مجهز ترین لابراتوار در بخش تشخیص سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی در سطح کشور در نظرگرفته شده است که زمینه تحقیق را برای متخصصین ، محققین ، پوهنتونها ونهاد های علمی را مساعد میسازد.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۰ - ۹:۴۷
Background image

اطلاعیه

به تاسی از مصوبه جلسه شماره (2) مورخ 8 حمل 1399 کابینه جمهوری اسلامی افغانستان و به استناد جز (1) ماده دهم طرزالعمل تنظیم رژیم کاری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری (کوید 19) در ادارات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۲
Background image

برنامه اگاهی دهی ویروس کرونا به کارمندان اداره انرژی هستوی افغانستان دایر گردید

برنامه اگاهی دهی ویروس کرونا به تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ از طرف ریاست منع سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی در تالار اداره انرژی هستوی به کارمندان این اداره دایر گردید.

در این برنامه محترم انعام. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۵:۱۶
Background image

تجلیل از هفته تصویب قانون اساسی دراداره انرژی هستوی

طی محفلی که درمقر اداره انرژی هستوی به روز شنبه ۵ دلو۱۳۸۹ برگزار گردید، ازهفته ملی تصویب قانون اساسی افغانستان تجلیل بعمل آمد.

افغانستان از یک قرن به این سو دارای چندین قانون اساسی. . .

بازگشت به خبر