تفاهم‌نامه همکاری علمی- تخنیکی میان اداره انرژی هستوی و پوهنتون کابل

aaehc-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳ - ۲۱:۲۶
تفاهم‌نامه همکاری علمی- تخنیکی میان اداره انرژی هستوی و پوهنتون کابل

عصر روز دوشنبه مورخ ۲جدی ۱۳۹۸، طی یک نشست رسمی با حضور داشت محترم دکتور طاهر شاران رئیس عمومی اداره انرژی هستوی و محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی رئیس پوهنتون کابل و مشاور ارشد رئیس جمهور در امور تحصیلات عالی، محترم انعام الدین نائب‌خیل رئیس منع سلاح کیمیاوی و بیولوژیکی، محترم پوهندوی آقا محمد ژکفر رئیس پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل و تعداد از رئیسان و کارمندان اداره انرژی هستوی و مسئولین پوهنتون کابل،تفاهم‌نامه همکاری علمی- تخنیکی میان اداره انرژی هستوی و پوهنځی فارمسی پوهنتون کابل به امضاء رسید.

این تفاهم‌نامه به منظور تبادل و همکاری های علمی- تخنیکی میان اداره انرژی هستوی و پوهنځی فارمسی در بخش های مختلف و استفاده از ظرفیت های علمی- تخنیکی دو طرف همچون تحقیقات علمی، استفاده از امکانات و تجهیزات لابراتواری، فراهم نمودن زمینه های بهتر استفاده دانشجویان پوهنځی فارمسی از لابراتوار و امکانات اداره انرژی هستوی، تبادل اطلاعات علمی و ارتقای ظرفیت کارمندان تخصصی و مسلکی هر دو نهاد در قالب اسکالرشیب و فیلوشیب های علمی،نشر مقالات در مجلات علمی دو طرف، همکاری هرنوع تبادل علمی-تخنیکی میان این دو نهاد در چهارچوب همین تفاهم‌نامه صورت می گیرد.

قابل یادآوری است که اداره انرژی هستوی افغانستان درسال ۱۳۸۹هجری خورشیدی تاسیس گردیده و  ریاست منع سلاح کیمیاوی و بیولوژیکی یکی از ریاست های تخصصی و تخنیکی این اداره می باشد که در راستای تطبیق کنوانسیون های بین المللی از جمله؛ (CWC) کنوانسیون سلاح های کیمیاوی، (BTWC) کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی وزهری، استفاده صلح آمیز از مواد کیمیا، بیولوژی و تکنالوژی هستوی در طب، فارمسی، صنعت، زراعت وتحقیقات و همچنان امنیت ومصؤنیت کیمیاوی وبیولوژیکی در صنایع کیمیاوی ولابراتوار ها، انکشاف صنایع کیمیاوی و ترویج کیمیای مدرن در صنایع کیمیاوی کشور تلاش می‌نماید.

همچنین لابراتوار مواد کیمیاوی و بیولوژیکی این ریاست زمینه تحقیق و پژوهش های بهتر علمی را برای دانشجویان پوهنځی فارمسی ایجاد کرده می تواند و همچنین فرصت های خوبی برای مسوولین و کارمندان دو طرف ایجاد خواهند شد.

اداره انرژی هستوی افغانستان جهت نیل به اهداف اساسی این اداره بطور بهتر و آسان‌تر، خواهان همکاری وهماهنگی و ایجاد فرصت های بهتر از طریق ایجاد تفاهم نامه ها با مراکز علمی،تخصصی، تحقیقاتی و سایر ادارات دولتی در افغانستان مي باشد.

در پایان این نشست بنابر پیشنهاد محترم دکتور طاهر شاران رئیس عمومی اداره انرژی هستوی به خاطر همکاری های علمی و ترویج تکنالوژی هستوی در زراعت، معادن، آب های زیر زمینی، طب و صنعت، قرار بر آن شد که یک جلسه عمومی میان مسوولین بخش های مربوطه گرفته شود تا یک تفاهم نامه کلی میان اداره انرژی هستوی و پوهنتون کابل تعریف شود، بنابراین محترم پوهنمل حمیدالله فاروقی ريیس پوهنتون کابل ضمن سپاسگزاری از همکاری دوامدار اداره انرژی هستوی با پوهنتون کابل از این پیشنهاد جناب دکتور شاران به گرمی استقبال نموده و خواهان همکاری های بیشتر ایشان گردید.

تازه ترین خبر

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۰ - ۹:۴۷
Background image

اطلاعیه

به تاسی از مصوبه جلسه شماره (2) مورخ 8 حمل 1399 کابینه جمهوری اسلامی افغانستان و به استناد جز (1) ماده دهم طرزالعمل تنظیم رژیم کاری به منظور جلوگیری از شیوع بیماری (کوید 19) در ادارات. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۲
Background image

برنامه اگاهی دهی ویروس کرونا به کارمندان اداره انرژی هستوی افغانستان دایر گردید

برنامه اگاهی دهی ویروس کرونا به تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ از طرف ریاست منع سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی در تالار اداره انرژی هستوی به کارمندان این اداره دایر گردید.

در این برنامه محترم انعام. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۵ - ۱۵:۱۶
Background image

تجلیل از هفته تصویب قانون اساسی دراداره انرژی هستوی

طی محفلی که درمقر اداره انرژی هستوی به روز شنبه ۵ دلو۱۳۸۹ برگزار گردید، ازهفته ملی تصویب قانون اساسی افغانستان تجلیل بعمل آمد.

افغانستان از یک قرن به این سو دارای چندین قانون اساسی. . .

بازگشت به خبر