برگزاری برنامه آموزشی تاثیرات بیولوژیکی اشعه بالای صحت، جامعه و محیط زیست در تالار شفاخانه اندراگاندی (صحت طفل)

aaehc-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۱۱ - ۱۴:۵۳
داکتر صاحب شاکر

کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان مطابق به پلان و سلسله برنامه های آموزشی خویش، امروز سه شنبه مورخ ۱۱ سرطان سال جاری برنامه آموزشی یک روزه را تحت عنوان تاثیرات بیولوژیکی اشعه بالای صحت، جامعه و محیط زیست در تالار شفاخانه اندراگاندهی (صحت طفل) برگزار نمود، این برنامه که توسط محترم داکتر سبحان الله شاکر متخصص تطبیق تکنالوژی هستوی در طب ارایه میگردید. تاثیرات تصادفی دیترمنستیک تشعشع، مقدار دوز نارمل شعاع برای مردم عامه (که از یک ملی سیورت بیشتر نباشد.) و  برای کارمندانیکه به شعاع سر و کار دارند واضح ساخته شد.

محترم داکتر شاکر میگوید. ما در محیطی زندگی میکنیم که به هیچ شکل از تاثیرات شعاع یا Radiation محفوظ نمیباشیم حتی از مواد غذایی مانند کیله که دارای پوتاشیم ۴۰ است الی مواد های صنعتی.

قابل ذکر است در جریان این برنامه آموزشی به سوالات متخصصین پاسخ های قناعت بخش ارایه گردیده و برای کارمندان شفاخانه های که با وسایل طبی از قبیل اکسری، سی تی اسکن و پروسیجر های انجیوگرافی در چارچوب دولت مصروف خدمت اند وعده توزیع رایگان دوزیمتر ها  داده شد.

برمانه متذکره بعد از سپاس و قدردانی مسؤلین دیپارتمنت انکولوژی شفاخانه صحت طفل از ارائه این برنامه آموزشی و توزیع دوزیمتر ها که عنقریب صورت خواهد گرفت اختتام یافت.

 

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۱۳:۴۵
Background image

مروری بر معاهده منع آزمایش های هسته ای

(Review of the Comprehensive Nuclear Test-Ban Treaty (CTBT 

بشر از مدت ها قبل با پدیده ای به نام جنگ مواجه بوده، که برای حذف یاکنترول آن تلاش های فراوان داشته و در این تلاشها در طول. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۵:۰
Background image

اشتراک دکتور طاهر شاران رئیس اداره انرژی هستوی کمیسیون عالی انرژی اتمی کشور در شصت و سومین مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی،  شهر ویانا- اتریش

محترم دکتور طاهر شاران رئیس اداره انرژی هستوی کمیسیون عالی انرژی اتمی کشور بنا به دعوت آژانس بین المللی انرژی اتمی، در راس یک هیئت بلند پایه به تاریخ(۲۰-۱۶سبتمبر) در شصت و سومین مجمع. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۲۰:۲۶
Background image

امضاء سند چارچوب برنامه های کشور(CPF) افغانستان برای سال ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۳ توسط آژانس اتمی بین المللی

CPF یا چارچوب برنامه های یک کشور سند رسمی است که برای برنامه ریزی و پلانگذاری میان مدت در حصه همکاری های تخنیکی بین کشور عضو و آژانس انرژی هسته ای بین المللی استفاده شده و در شناسایی و. . .

بازگشت به خبر