امضاء سند چارچوب برنامه های کشور(CPF) افغانستان برای سال ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۳ توسط آژانس اتمی بین المللی

aaehc-af
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۲۰:۲۶
امضاء چارچوب برنامه های کشور(CPF) افغانستان برای سال ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۳ توسط آژانس اتمی بین المللی

CPF یا چارچوب برنامه های یک کشور سند رسمی است که برای برنامه ریزی و پلانگذاری میان مدت در حصه همکاری های تخنیکی بین کشور عضو و آژانس انرژی هسته ای بین المللی استفاده شده و در شناسایی و اولویت دهی برنامه های انتقال فناوری هسته ای با منابع آن بابت همکاری و حمایت از اهداف ملی یک کشور کمک مینماید.

امضاء چارچوب برنامه های کشور

خجسته فنا ابراهیم خیل ، سفیر جمهوری اتریش، مقیم و نماینده دایمی سازمان ملل متحد و سایر سازمان های بین المللی و منطقه ای در ویانا، داژو یانگ معاون آژانس انرژی هسته ای بین المللی ، رئیس همکاری های تخنیکی، چارچوب برنامه کشور(CPF) برای أفغانستان را امروز ۲۵ سنبله ۱۳۹۸ برای سال های ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۳ در ویانا امضا نمودند. در این چارچوب چهار بخش ذیل :

  1. زیرساخت های مصئونیت شعاعی
  2. غذا و زراعت
  3. صحت و تغذیه بشری
  4. انکشاف و ارتقای ظرفیت بشری

اولویت داده شده است.

امضاء چارچوب برنامه کشور

افغانستان از سال 1957 بدنیسو عضو آژانس انرژی هسته ای بین المللی میباشد.

 

تازه ترین خبر

یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۳۱ - ۱۳:۴۵
Background image

مروری بر معاهده منع آزمایش های هسته ای

(Review of the Comprehensive Nuclear Test-Ban Treaty (CTBT 

بشر از مدت ها قبل با پدیده ای به نام جنگ مواجه بوده، که برای حذف یاکنترول آن تلاش های فراوان داشته و در این تلاشها در طول. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۵:۰
Background image

اشتراک دکتور طاهر شاران رئیس اداره انرژی هستوی کمیسیون عالی انرژی اتمی کشور در شصت و سومین مجمع عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی،  شهر ویانا- اتریش

محترم دکتور طاهر شاران رئیس اداره انرژی هستوی کمیسیون عالی انرژی اتمی کشور بنا به دعوت آژانس بین المللی انرژی اتمی، در راس یک هیئت بلند پایه به تاریخ(۲۰-۱۶سبتمبر) در شصت و سومین مجمع. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۲۰:۲۶
Background image

امضاء سند چارچوب برنامه های کشور(CPF) افغانستان برای سال ۲۰۱۹ الی ۲۰۲۳ توسط آژانس اتمی بین المللی

CPF یا چارچوب برنامه های یک کشور سند رسمی است که برای برنامه ریزی و پلانگذاری میان مدت در حصه همکاری های تخنیکی بین کشور عضو و آژانس انرژی هسته ای بین المللی استفاده شده و در شناسایی و. . .

بازگشت به خبر