ورزش و فواید آن -

ورزش و فواید آن

ورزش، کمک تان می کند تا بهتر و راحت تر بخوابید: بطور اوسط 20 الی 30 دقیقه ورزش از سه  تا چهار روز در هفته، به شما کمک می کند که خواب راحت داشته باشید. اگر چه بهتر است همه روزه ورزش شود همچنین کیفیت خواب شما را هم بالا برده و سبب می شود خوابتری داشته باشید.

ورزش از امراض گناگونی جلوگیری میکند: بهترین نتیجه ای که از تمرینات ورزشی گرفته شده، احتمال مبتلا شدن به بسیاری از امراض جدی و کشنده مثل قلبی، فشارخون، پوکی استخوان، شکر، چاقی، کلسترول بالا، سرطان سینه و حملات قلبی و پنديده گي مفاصل جلوگیری میکند.

ورزش، از مرگ نابهنگام و پيري زودرس جلوگيري ميكند: با بالا رفتن سن تان ورزش منظم می تواند شما را از نظر بدنی، متناسب و سالم نگهدارد. همچنین وضعیت پوست و ماهیچه های شما را هم بهتر نگهميدارد، قابلیت انعطاف عضلات و پوست شما را بالا برده و از بسیاری امراض مربوط  به پیری مانند ضعیفی استخوان و تكليف قلبی، جلوگیری میکند.

ورزش میتوان استخوان ها، مفصل ها و ماهیچه های شما را سالم نگهدارد: با بلا رفتن عمر انسان، تراکم استخوان ها و انعطاف پذیری مفصل ها کمتر می شود. ولی ورزش منظم یکی از بهترین راه ها برای کم کردن مشکلات مربوط  به استخوان ها، ماهیچه ها و مفصل ها است. برنامهء منظم ورزشی، به شما کمک می کند که قوا و انعطاف پذیری خود را حفظ کنید.

ورزش سیستم دفاعی بدن را تقویت میدهد: تحقیقات که در باره ورزش صورت گرفته است نشان میدهد، که در نوجوانان و بزرگسالان قدرت سیستم دفاعی بدن را بهتر میسازد، ورزش به عنوان یک محرک طبیعی، برای حجرات دفاعی به حساب میآید. درافراد سالخورده، عملکرد سیستم دفاعی خود بخود ضعیف می شود که می تواند خطرمبتلا شدن به امراض را افزایش دهد؛ اما تمرینات ورزشی منظم و متعادل مثل پیاده روی و بایسکل سواری، می تواند به طور تقریبی ضعف سیستم دفاعی بدن را کاهش دهد.

ورزش حافظه را قوی تقویت میدهد: کسانی که با یک برنامه منظم ورزش می کنند، حافظه و قدرت تمرکز فكري بهتري دارند. در یک هفته سه روز به اندازه 45 دقیقه پیاده روی برای بالا بردن زیرکی و هوش شما کافی است و ورزش باید در هوای ازاد شود. سپورت له تاسو سره

ورزش میتوان اعتماد به نفس را بالا ببرد: ورزش اعتماد به نفس را بهتر میسازد کسانی که ورزش میکنند. صحت خوب و ذهن ارام داشته باشد این همه موضوعات است که میتوان اعتماد به نفس داشته باشید.

ورزش انرژی و تحمل را بالا می برد : کسانیکه بطور دوامدار ورزش می کنند انرژی قدرت بدنی و تحمل بیشتری دارند.

ورزش قدرت بدنی را افزایش می دهد: این حقیقت دارد که تمرینات ورزشی منظم، قدرت بدنی و جسمی را افزایش داده و باعث می شود که بهتر در همه مسایل زنده گی، برخورد نمایید. بالا رفتن قدرت عضلات، عملکرد جنسی و جسمي شما را افزایش می دهد.

 فشارهای عصبی، افسرده گی و اضطراب را کاهش می دهد: ورزش باعث می شود که اضطراب و فشار عصبی را کنترول کند بعد از تمرینات یک الا دو ساعت، ماده به نام "اندورفین" تولید میشود که اعصاب را تسکین میدهد و آسوده گی خیال تان را افزایش ميدهد.